Consilier juridic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Absolvent Facultatea de Drept, cursuri de zi, rezultate academice bune;
Minim 3 ani experienta in domeniu;
Cunostinte temeinice in domeniul dreptului civil si comercial;
Disponibilitate mare de munca sustinuta;
Capacitate de analiza si sinteza;
Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala ;
Cunoasterea pachetului Microsoft Office;
Abilitati dezvoltate de comunicare, organizare, de subordonare si de executare in timp a sarcinilor atribuite;
Seriozitate, responsabilitate, perseverenta, integritate, atitudine;
Permis de conducere.

CERINTE

Redacteaza, analizeaza si avizeaza diferite tipuri de contracte civile, comerciale;
Redactarea de actiuni judecatoresti (civile si comerciale);
Constituire dosare de executare debitori;
Demersuri si precizari juridice;
Obtinere de situatii juridice;
Monitorizarea legislatiei, implementarea modificarilor legislative;
Gasirea de solutii legale pentru executarea optima si in timp a sarcinilor atribuite.