CONSILIER JURIDIC

Mentor Training S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Consultanta juridica, asistenta si reprezentarea persoanei juridice in urmatoarele specialitati: drept comercial, civil, dreptul muncii, drept societar;
- Studiul legislatiei si acordarea informatiilor de specialitate;
- Arhivarea documentelor;
- Avizarea actelor;
- Redactarea actelor specifice;
- Reprezentarea in fata instantelor judecatoresti;
- Urmarirea desfasurarii proceselor;
-Monitorizarea legislatiei, implementarea modificarilor legislative
-Ofera solutii, la cerere asupra aplicarii unor acte normative

CERINTE

- Studii superioare juridice; rezultate academice bune
- Minim 2 ani experienta pe pozitie de consilier juridic;
-Foarte bune cunostinte de limba engleza constituie un avantaj;
-Capacitate de analiza si sinteza;
-Abilitati dezvoltate de comunicare, de organizare si prioritizare a propriei activitati;
-Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook); cunoasterea si utilizarea eficienta a programelor de legislatie;
-Permis de conducere categoria B;
-Disponibilitate de relocare geografica;
-Perseverenta si stapanire de sine, responsabilitate, integritate, tinuta si conduita deosebite;

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant
-Mediu de lucru profesionist
-Posibilitate de promovare
-Echipa tanara si energica

Firma de recrutare, selectie si instruire de personal, cauta pentru clientul sau-CONSILIER JURIDIC