Business TeleSales Representative / Telesales Team Coordinator

Train2Perform

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, unul dintre cei mai dinamici Parteneri Orange la nivel regional, doreste diversificarea canalelor de promovare si comercializarea serviciilor sale prin crearea unui Departament de Direct Marketing.

Pozitiile pentru care recrutam sunt:

Business TeleSales Representative
- Numar de posturi: 8
Telesales Team Coordinator
- Numar de posturi: 1

Locatie: Iasi

Responsabilitati Business TeleSales Representative:

- identificare potentiali clienti si factori decidenti din companii;
- actualizare permanenta a bazelor de date;
- activitati de vanzare si post-vanzare prin telefon, a serviciilor si produselor Orange;
- indeplinirea targetelor de vanzari stabilite de managementul companiei;
- stabilire de intalniri pentru echipa de teren, in cazul clientilor care fac parte din alte categorii decat cele targetate de echipa de telesales;
- realizarea de rapoarte si centralizatoare specifice activitatilor de vanzari;
- suport si sprijin pentru membrii echipei;
- identificare modalitati de optimizare a sistemelor de lucru.

Responsabilitati Telesales Team Coordinator:

- realizeaza instructajele generale si pe proiect pentru persoanele aflate in subordine;
- asigura integrarea noilor membri ai echipei si alocarea acestora pe proiecte;
- seteaza obiectivele individuale si de echipa;
- coordoneaza echipa de Telesales Representatives si gestioneaza toate aspectele specifice in scopul unei bune derulari a proiectelor;
- implementeaza proceduri in acord cu politicile interne si cu cele ale clientilor pentru care lucreaza;
- asigura suport permanent echipei, ofera feedback persoanelor din subordine si se preocupa in mod constant de cresterea performantei lor profesionale;
- motiveaza echipa si creste gradul de retentie;
- asigura fluxul informational in interiorul echipei si intre organizatie si prospectii / clientii alocati;
- realizeaza diverse rapoarte, periodice si la cerere, pentru echipa de management;
- propune masuri de optimizare a instrumentelor si procedurilor de lucru.

CERINTE

Cerinte:

- studii medii sau studii superioare finalizate;
- experienta in vanzari, prospectare sau intr-un mediu de call-center reprezinta un avantaj;
- foarte bune abilitati de comunicare;
- perseverenta si focus pe indeplinirea obiectivelor de vanzari;
- persuasiune, spontaneitate si proactivitate;
- atitudine pozitiva si orientare catre client;
- abilitati de operare PC si interes pentru domeniul Telecom;
- cunostinte de limba engleza - nivel mediu / avansat reprezinta un avantaj;
- disponibilitate de a lucra in intervale de 6 ore sau 8 ore;
- capacitate de adaptare, spirit de echipa, atentie la detalii.

Cerinte suplimentare pentru Telesales Team Coordinator:

- minim 2 ani de experienta pe o pozitie de coordonare, in cadrul unei structuri de Contact Center;
- capacitate de a prioritiza task-urile si de a lua decizii rapide in situatii dificile;
- cunostinte foarte bune de MS Office (Excel - nivel avansat).

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- training-uri specifice domeniului Telecom;
- pachet salarial peste media pietei;
- bonusuri de performanta;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- mediu placut de lucru.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane.

Expertiza noastra acopera urmatoarele domenii:

• Recrutare si selectie de personal
• Training
• Consultanta si management al resurselor umane (sisteme de evaluare, analiza de climat organizational, managementul schimbarii, coaching managerial).

Pentru mai multe informatii despre companie si serviciile pe care le oferim va rugam sa consultati www.train2perform.ro.