Asistent tehnic itinerant - Franta

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ref (R52502005140)
In calitate de Tehnician IT, principalele tale misiuni vor fi :
 -Acordarea de sprijin tehnic utilizatorilor pe durata deplasarilor in Franta;
 -Asigurarea functionarii statiilor de lucru (PC-uri si periferice), echipamente de retea, imprimante;
 -Acordarea de sprijin si asistenta tehnica (hardware si software) diferitilor utilizatori de calculatoare ;
 -Asigurarea mentenantei echipamentelor informatice.

CERINTE

Cautam o persoana autonoma, comunicativa, cu spirit de echipa si capacitate de organizare pentru a se alatura echipei Suport Tehnic la sediul nostru din Iasi.
Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie sa ai :
 -Cunostinte de limba franceza (nivel B1-B2);
 -Cunostinte Windows (XP, 7), Microsoft Office (2003, 2007), hardware;
 -Cunostinte de retele Windows si siguranta acestora ;
 -Disponibilitate pentru deplasari in strainatate,
 -Capacitatea de a oferi suport utilizatorilor in situatii de criza;

BENEFICII OFERITE

 -Formare la nivel internaţional
 -Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes