Asistent Resurse Umane si Juridic (Franceza)

Xerox

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti la inceput de drum, vorbesti limba Franceza si cauti noi provocari? In acest caz, te invitam sa te alaturi echipei de Resurse Umane a grupului Pentalog.

Responsabilitati principale:
- Redactarea contractelor de munca si a actelor aditionale;
- Gestiunea dosarelor de personal, a declaratiilor si a concediilor;
- Intocmirea rapoartelor lunare/trimestriale/anuale.
Cerinte:
Ai descoperit ca cei din jur apeleaza tot mai des la tine pentru a organiza unele activitati si ca apreciaza modul in care reusesti sa gestionezi diferite situatii.
Esti o persoana meticuloasa cand vine vorba de verificarea sau intocmirea de documente si rapoarte, dar asta nu te impiedica sa fii comunicativa.

Daca te recunosti deja in descrierea de mai sus, inseamna ca mediul nostru de lucru ti se potriveste.

CERINTE

Profil - puncte cheie:
- Absolvent de studii juridice;
- Nivelul tau de limba Franceza si Engleza este cel putin mediu si iti permite sa iti exprimi fluent ideile;
- Esti riguros in redactare, ai o buna capacitate de organizare si de concentrare;
- Esti o persoana reactiva, motivata sa evolueze si cu o foarte buna prezentare si comunicare;
- Ai o inclinatie spre Dreptul Muncii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, care include mai multe tipuri de prime;
- Posibilitati de promovare si de dezvoltare a unui plan de cariera;
- Integrarea intr-un mediu de lucru dinamic, multicultural;
- Cursuri si traininguri, atat in intern, cat si in extern;
- Tichete de masa;
- Asigurare de sanatate.
Pentru a-ti autoevalua nivelul cunostintelor de limba Franceza, poti accesa urmatorul test grila online: http://ittestsonline.com/quizzes/order-test/34925/

With sales approaching $23 billion, Xerox (NYSE: XRX) is the world’s leading enterprise for business process and document management. Its technology, expertise and services enable workplaces – from small businesses to large global enterprises – to simplify the way work gets done so they operate more effectively and focus more on what matters most: their real business. Headquartered in Norwalk, Conn., Xerox offers business process outsourcing and IT outsourcing services, including data processing, healthcare solutions, HR benefits management, finance support, transportation solutions, and customer relationship management services for commercial and government organizations worldwide. The company also provides extensive leading-edge document technology, services, software and genuine Xerox supplies for graphic communication and office printing environments of any size. The 140,000 people of Xerox serve clients in more than 160 countries.