Asistent Recrutare

POLARA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului:
Asistentul Recrutare și Selecție este responsabil de realizarea procesului de identificare a candidaților potriviți pentru pozițiile deschise și de optimizarea serviciilor resurse umane oferite de POLARA.
Responsabilităţi:
• Realizarea campaniilor de recrutare prin mai multe canale (platforme de recrutare, networking, retele de socializare, utilizand baze baze de date proprii, etc.)
• Utlizarea avansata a platformelor: Facebook, Linkedin, Google;
• Promovarea companiei şi a serviciilor de resurse umane;
• Abordarea telefonică şi prin e-mail a potenţialilor clienţi şi ofertarea acestora, stabilirea de întâlniri;
• Realizarea etapei de screening a CV-urilor aplicanților;
• Organizarea preselecției candidaților prin interviuri telefonice;
• Introducerea candidaţilor în baza de date;
• Realizarea de rapoarte de evaluare pentru candidații selectați;
• Stabilirea unor relații de calitate cu candidații, centrate pe o colaborare de durată;
• Administrarea bazei interne de date (actualizarea şi completarea acesteia);
• Implicarea activă în optimizarea serviciilor de recrutare și selecție.

CERINTE

Cerinţe:
• Studii in curs sau finalizate, in domenii recum: psihologie, economie, administratie.
• Foarte bune abilităţi de comunicare şi dezvoltare de relaţii de calitate;
• Foarte bune abilităţi PC (Microsoft Office), ;
• Bune abilităţi de prezentare la nivel profesional;
• Bune abilități de rezolvare a problemelor, atitudine de învingător;
• Excelente abilităţi de comunicare scrisă şi orală în română (cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj).
• Experienta de munca in orice domeniu in care exista contact cu publicul, direct sau indirect: retail, call center, vanzari, alimentatie, comert, turism, transport etc.

BENEFICII OFERITE

Oferta de angajare:
- anagajarea se face cu contract de muncă, normă întreagă sau partiala;
- activitate în cadrul unei echipe formate din profesionisti cu experiență relevantă în domeniu;
- posibilitatea de evoluție profesională în cadrul organizației.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de munca temporara