Asistent marketing

SC PENCRAFT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ocupantul postului va avea urmatoarele responsabilitati:
Intocmirea planului de marketing si de publicitate al organizatiei (medii de difuzare, temporizare, obiective).
Participa activ si efectueaza propuneri privind promovarea imaginii firmei şi a serviciilor, constand in: materiale promoţionale (pliante, banere, oferte speciale, reviste), publicitatea pe site-uri;
Concepe produsele de marketing si comunicare, elaborează comunicatele de presa, materialele informative si de promovare;
Actualizeaza periodic site-ul firmei;
Asigura suport departamentului de vanzari (oferte, cataloage);
Intocmeşte şi prezinta conducerii bugetul actiunilor de promovare a firmei;
Se documenteaza la zi in legatura cu programele de finantare nerambursabila;
Se intereseaza continuu de posibilitatea participarii la diverse evenimente specifice activitaţii firmei si/sau cu potential de promovare a serviciilor de consultanta oferite de aceasta (expozitii, prezentari, work-shop-uri);
Desfasoara activitati administrative şi de secretariat;
Cunoaste si respecta regulamentul si procedurile din firma;
Reprezinta firma in relatiile cu partenerii de afaceri ai firmei.

CERINTE

Studii superioare economice (specializarea marketing constituie un avantaj).
Experienta pe un post similar de minim 1 an.
Experienta in domeniul consultantei de management privind proiecte de investitii finantate prin programele, PNDR, POR, POS, Sapard, Phare, Leonardo da Vinci etc – constituie un avantaj.
Cunostinte temeinice de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.).
Cunostinţe de operare în programele Corel, Photoshop – obligatoriu;
Cunostinte de limba engleza.
Abilitati de lucru in echipa.
Abilitati de comunicare şi relationare, capacitate de analiza, atent la detalii, seriozitate, iniţiativa, abilitati de organizare, coordonare si planificare.
Capacitate de lucru in conditii de stres;
Posibilitate de a lucra peste program.
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra in cadrul unei echipe tinere si dinamice.
Posibilitate de avansare in cariera.
Pachet salarial motivant în concordanta cu realizarile.

Pencraft ofera servicii calitative de consultanta in afaceri si managementul de proiect, sprijinind creşterea competitivitatii mediului de afaceri regional si imbunatatirea performantelor instituţiilor publice referitoare la creşterea nivelului de trai si la dezvoltarea durabila a societatii.
Unul dintre principalele obiective ale PENCRAFT se refera la dezvoltarea unei echipe profesioniste perfect armonizata cu misiunea, obiectivele si strategia firmei, prin sprijinirea initiativelor, promovarea entuziasmului, dezvoltarea talentelor si recompensarea rezultatelor.
Va invitam sa fiti participanti activi la atingerea acestui obiectiv!