ASISTENT COMERCIAL CU LIMBA GERMANA

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Gestionarea bazei de date cu furnizori existenti;
• Prospectarea prin telefon de noi furnizori, identificarea persoanei cu putere de decizie in ceea ce priveste gestionarea stocurilor de marfuri nevandute, cu scopul de a detecta diverse oportunitati de achizitie de produse destocate;
• Realizarea de fise de produs;
• Realizarea, in colaborare cu reprezentantul zonal (buyer de teren), de dosare de prezentare a suprastocurilor identificate, asigurarea corectitudinii acestora si trimiterea lor spre depunere la departamentul de marketing;
• Apelarea periodica a furnizorilor inregistrati in baza de date pentru a verifica posibilitatea de colaborare cu acestia si repozitionarea apelurilor in functie de perioadele standard folosite;
• Informarea responsabilului zonal de achizitii privind existenta unei oportunitati de cumparare si stabilirea unei intalniri intre acesta si furnizorul interesat de vanzarea de produse;
• Realizarea agendei de intalniri a responsabilului de zona.

CERINTE

Daca ai:
• Abilitati de comunicare in limba Germana (nivel B2-C1;
• Experienta comerciala acumulata prin interactiune directa cu furnizorii;
• Experienta intr-un mediu international;
• Reprezinta un avantaj cunostinte limba Franceza;
• Abilitati de comunicare si persuasiune;
• Bune abilitati de negociere si capacitatea de a stabili o relatie de afaceri de calitate cu furnizorii;
• Simt comercial dezvoltat, dinamism, independenta si autonomie;
• Capacitatea de a te adapta la situatii noi, neprevazute.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Participarea la targuri de specialitate in strainatate;
• Program de Training;
• Cursuri de limba franceza;
• Mediu de lucru international, cu o echipa tanara si dinamica.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).