Arhitect Proiectant

URBANO ARHITECT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizare proiecte de arhitectura in toate fazele de proiectare si urmarire lucrari de executie.

CERINTE

- absolvent Facultatea de Arhitectura;
- experienta in domeniul proiectarii de arhitectura de minim 3 ani;
- capacitatea de elaborare a documentatiilor de arhitectura pentru toate fazele de proiectare;
- cunostinte legate de legislatie si norme de proiectare constructii;
- cunostinte avansate de utilizare Autocad/ Arhicad/ Nemetschek Allplan, Corel, Photoshop, MS Office;
- experienta in realizare de imagini foto-realiste (randari);
- cunostinte bune de limba engleza: termeni tehnici din domeniul constructiilor;
- se doreste o persoana serioasa, organizata, riguroasa, responsabila si capabila de a lucra intr-o echipa dinamica;
- candidatii vor fi supusi unui test de cunostinte in domeniu;
- activitatea se va desfasura in cadrul Departamentului de Arhitectura.

URBANO ARHITECT SRL este un birou multidisciplinar, care se concentreaza pe activitati de proiectare complexa, respectiv studii urbanistice, proiectare arhitectura si design, structura, instalatii si sistematizare (constructii civile si industriale, modernizari si reparatii capitale).
Clientii nostri sunt atat clienti privati, companii multinationale, cat si institutii de stat, portfoliul de lucrari acopera sectoare diverse de piata, precum constructii rezidentiale, comerciale, industriale, cladiri educationale. Proiectele noastre sunt răspândite geografic, într-o varietate de contexte, ca arhitecti si ingineri suntem norocoși de a experimenta procesul de proiectare in ansamblu, din prima faza conceptuală, pana la executia proiectelor.