Area Sales Manager

SC Pamimai Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-implementeaza local strategia de vanzare a companiei si politica de discount-uri;
-coordonarea unei filiale si a unei echipe de agenti de vanzare;
-este responsabil de modul in care se face distributia produselor si serviciilor aflate in portofoliu;
-maximizarea vanzarilor si a numarului de clienti;
-optimizarea rutelor;
-stabilirea obiectivele de vanzare pentru fiecare membru al echipei de vanzare si monitorizarea indeplinirii lor;
-formarea si motivarea echipei de vanzare pentru atingerea obiectivelor de vanzare;
-raportarea dinamicii indicatorilor comerciali;
-administrarea cheltuielilor filialei;

CERINTE

-Studii superioare;
-Experienta in vanzari si in coordonare min 3 ani, de preferat in FMCG;
-Abilitati manageriale;
-Capacitatea de a stabilii obiective clare de vanzare;
-Cunostinte bune de operare PC;
-Abilitati de comunicare;
-Abilitati de organizare si planificare;
-Permis de conducere categoria B (minim 2 ani), fara evenimente auto;

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
-Echipament de lucru(auto, telefon, laptop, etc);

De 10 ani SC Pamimai Distribution SRL activeaza in domeniul distributiei nationale fiind recunoscuta ca un partener profesionist de afaceri si un angajator ce stie sa aprecieze si sa rasplateasca performanta.

Cu o cifra de afaceri de peste 48 milioane de euro si un portofoliu de produse ce cuprinde produse telecom si tigari, SC Pamimai Distribution SRL ocupa primul loc in Top Afaceri Romania 2010 pentru intreprinderi mijlocii.

Partenerii nostri in domeniul telecom sunt Orange, Vodafone, Cosmote si Romtelecom iar in distributia de tigari lucram impreuna cu JTI si BAT.

Daca ai calitati profesionale si umane de nivel inalt; daca esti dinamic si vrei sa te dezvolti, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.

Poti trimite aplicatia ta la adresa de e-mail office@pamimai.ro. Numai candidatii ce corespund profilului nostru de cerinte vor fi contactati.
Pentru relatii suplimentare poti suna la tel. 0374.21.00.00.