Area Sales Manager

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune mentinerea relatiilor cu distribuitorii de scule si utilaje, pe o arie geografica clar definita.

Responsabilitatile postului:
- prospectarea pietii;
- contactarea clientilor si deplasarea la acestia;
- vizite de vanzare impreuna cu agentii distribuitorului;
- analiza nevoilor clientilor;
- prezentarea ofertelor;
- incheierea acordurilor de colaborare;
- realizarea rapoartelor de activitate;
- mentinerea unor relatii de colaborare cu clientii proprii.

CERINTE

Studii superioare (constituie un avantaj studiile tehnice)
Experienta in vanzari de minim 2 ani
Cunostinte utilizare PC – Word, Excel;
Permis auto cat. B

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus bonusuri din vanzari.
Program de pregatire si integrare in companie.
Masina si telefon de serviciu.

Firma de consultanta angajeaza Area Sales Manager pentru clientul sau, companie nationala - lider in domeniul comercializarii de scule si utilaje profesionale.