ANTRENOR FITNESS/INSTRUCTOR AEROBIC/ANTRENOR PERSONAL

SYNERGY Iasi

Job expirat

RESPONSABILITATI

SYNERGY Iasi isi formeaza echipa de experti in kinetica, nutritie si terapie prin masaj

Responsabilitati:
- planificarea unor programe de antrenament pentru fitness/cardio/trx/bossu, aerobic, zumba, pilates, yoga, si alte activitati de grup si individuale.
- conducerea unor activitati de grup (pe muzica) : aerobic, dance,etc.
- creeaza antrenamente personale in functie de nevoile clientilor
- preluarea membrilor si initierea lor in fitness, urmarirea permanenta pentru executia corecta a exercitiilor
- explicarea, demostrarea exercitiilor si corectarea executiilor.
- supravegherea clientilor in sala de fitness
- mentinerea relatiei optime cu fiecare client
- respectarea unui sistem de lucru
- evidente si rapoarte periodice.

CERINTE

Diploma de antrenor fitness/instructor aerobic sau absolvent Facultatea EFS cu specializare
Cunostiinte psihopedagogie, teoria antrenamentului, terminologie, nutritie ,etc
Experiența pe un post similar minim 1 an reprezinta avantaj
Sportiv de performanța sau fost sportiv - reprezinta avantaj
Bune abilitati de prezentare si comunicare, sociabil
Capacitatea de a lucra in echipa
Orientat catre client
Cunoașterea unei limbi străine constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv format din parte fixa + comision de performanta

SYNERGY reprezinta cea mai noua tendinta de LifeStyle intr-un cadru cald si prietenos. Impreuna descoperim ce este si ce nu sanatos din actualul stil de viata al fiecarui client care ne calca pragul. Programand cu exactitate pasii ce trebuie urmati clientii vor ajunge sa se redescopere si reinventeze in echilibru perfect minte-trup-suflet. Echipa noastra de antrenori, terapeuti si nutritionisti va genera pentru fiecare client un traseu special conceput, unic, care, prin actiunea sinergica a tot ceea ce inseamna misicare, alimentatie si terapie prin masaj aduce si mentine clientul la un stil de viata sanatos.