ANGAJEZ FARMACIST IN IASI CU EXPERIENTA

SC LIMA FARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, insotita de o informare si consiliere adecvate pentru pacient
•Verificarea dozelor si asigurarea ca medicamentele sunt eliberate si etichetate in mod corect si in conditii de siguranta
•Asigura consilierea si consultanta pacientilor cu privire la tratamentul afectiunilor minore si a posibilelor efecte secundare ale medicamentelor sau intervenite in urma interactiunii cu alte medicamente sau tratamente
•Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase, a produselor igienico-cosmetice, precum si a dispozitivelor medicale, raspunzand de calitatea acestora.
•Asigura prepararea, conservarea si eliberarea produselor magistrale.
•Raspunde de activitatea din farmacie in lipsa farmacistului sef.
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Supravegheaza activitatea asistentilor de farmacie;
•Respecta principiile eticii si deontologiei profesionale.

CERINTE

- Absolvent Facultate de Farmacie
- Aviz de libera practica
- Cunostinte operare PC
- Abilitati de comunicare si relationare
- Initiativa si orientare catre client
-Dorinta de dezvoltare continua, flexibilitate, dinamism, persuasiune,amabilitate

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in urma interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Farmacie de circuit deschis