ANGAJEZ ASISTENT DE FARMACIE IN IASI

SC LIMA FARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase, a produselor igienico-cosmetice, precum si a dispozitivelor medicale, raspunzand de calitatea acestora.
Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase ce se pot elibera fara prescriptie medicala.
Verifica si monitorizeaza stocurile
Receptioneaza si eticheteaza produse
Este subordonat farmacistului sef si farmacistului de tura.
Respecta principiile eticii si deontologiei profesionale.

CERINTE

Absolvent al unei scoli postliceale cu profil farmaceutic (asistent de farmacie).
Experienta pe un post similar constituie un avantaj.
Aviz de libera practica.
Cunostinte operare calculator.
Aptitudini de comunicare
Aptitudinia de a lucra cu documente, capacitatea de a gestina informatii (culegere, clasificare, interpretare si transmitere a informatiilor

BENEFICII OFERITE

Se discuta in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Farmacie de circuit deschis