Angajam dispecer / coordonator transport - Iasi

Misavan Trading SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia comenzile de transport;
Planifica trasporturile si stabileste rutele;
Mentine relatia cu clientii existenti;
Atrage noi clienti;
Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea de transport zilnic;
Transmite soferilor detaliile legate de transport si mentine legatura directa cu acestia;
Inregistreaza informatiile specifice curselor si conducatorilor auto in softurile interne;
Intermediaza comenzile de transport;
Urmareste si centralizeaza datele referitoare la situatia masinilor (status, pozitie, eventuale intarzieri la incarcare sau livrare).
Pastreaza contactul permanent cu soferii pentru a remedia eventualele probleme ivite pe traseu;
Monitorizeaza pozitia camioanelor si programul de activitate zilnica al soferilor pe care ii coordoneaza;

CERINTE

Experienta in dispecerat minim 3 ani de zile (ideal in companii cu activitate de transport);
Minim 1 limba straina la nivel mediu scris/vorbit (de preferat engleza);
Portofoliu de clienti;
Persoana responsabila, atenta la detalii, organizata;
Buna intelegere a proceselor de rutare;

BENEFICII OFERITE

Loc de muncă stabil.
Contract de munca pe perioada nedeterminata.
Bonusuri.
Reducere la achizitia de produse Misavan. Cumperi produsele mai ieftin decat de la magazin.

Cu o experienţă de 20 ani ca furnizor de produse de curăţenie, ne orientăm activitatea către mai multe direcţii business: retail, HoReCa, medical, office, diferite industrii. Portofoliul cuprinde produse de curăţenie, menaj, produse din hârtie şi plastic, produse de ambalare, din carton şi unică folosinţă, candele şi dispensere.
Ne dorim sa #trecem Romania pe curat!