Agent Vanzari Showroom

SUPERCERAMICA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza activitatea de vanzare (factureaza si incaseaza contravaloarea produselor vandute, pregatirea comenzilor, etc);
- Consiliaza clientii asupra produselor expuse (ofera informatii privind materialele din care sunt realizate produsele respective, tehnologiile proprii fiecarui brand
in parte, beneficiile oferite de acestea etc);
- Participa (in echipa) la activitatea din magazin;
- Mentine relatia cu clientii existenti. Expune clientilor oferta de produse.
- Se implica in imbunatatirea performantelor profesionale;
- Asigura evidenta zilnica a vanzarilor de produse si informarea operativa a conducerii societatii asupra acestora;
- Urmareste si informeaza evolutia stocurilor de produse necesare pentru desfasurarea activitatii magazinului;
- Asigura primirea, depozitarea in conditii corespunzatoare a produselor ce se comercializeaza in magazin;
- Raspunde de respectarea prevederilor si reglementarilor interne

CERINTE

Candidatul ideal:
- Să știe italiana la un nivel MEDIU/AVANSAT. Acest aspect este foarte important pentru că business-ul este unul internaţional şi majoritatea furnizorilor sunt externi;
- studii medii;
- cunostinte utilizare PC/ Excel, program facturare, incasare;
- usurinta in comunicare si abilitati pentru lucrul in echipa;
- capacitatea de a rezolva probleme;
- putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Să știe să vorbească frumos la telefon
- Persoana dinamica orientata spre rezultate cu abilitati dezvoltate de comunicare si negociere
- dorinta si preocuparea pentru ridicarea nivelului profesional individual;
- corectitudine, flexibilitate, rezistenta la efort si stres;
- Capabil sa se descurce in orice situatie va fi pus de client
- Abilitati de comunicare foarte dezvoltate
- Experienta profesionala minim 1 an (in domeniul vanzarilor gresie faianta, produse pentru amenajari interioare reprezinta un plus)
- Receptivitate la detalii
- Bun organizator al propriei activitati (ordonat si perseverent);
- Cunostinte de operare PC (MS Office, Internet);
- Permis de conducere minim cat. B
- Cazier judiciar curat (obligatoriu)
- BUN ORATOR!
- SA FIE UN BUN VANZATOR!

Bazandu-ne pe o experienta de peste 30 de ani in domeniul amenajarilor interioare si a constructiilor in italia, am decis sa trecem granitele si sa deschidem un showroom in Iasi, pe Bvdul C.A Rosetti, prin intermediul caruia sa venim in ajutorul tuturor cu o gama variata degresie,faianta, parchet, tapet, baterii sanitare, cazi, cabine de dus, mobilier de baie, usi, intrerupatoare si nu numai!
Compania noastra ofera garantia calitatii produselor fabricate in italia, oferind totodata o imbinare armonioasa intre cererile clientilor, tehnicile de proiectare 3d de care dispunem si produsele noastre pentru a obtine un rezultat de exceptie