Account Manager - Excellent Opportunity in Iasi

Barnett McCall Tech

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea aplicatiilor, produselor si solutiilor software realizate in cadrul companiei (ofertare, negociere, promovare, vanzare);
- Gestionarea portofoliului de clienti;
- Elaborarea contractelor cu clientii si furnizorii interni si externi;
- Responsabilitati financiare: stabilirea preturilor pentru oferte si licitatii, rapoarte de vanzari si situatii financiar - contabile;

CERINTE

In numele clientului nostru, unul dintre cei mai importanti furnizori de sisteme, solutii si servicii IT&C din Romania, cautam un Account Manager care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Minim 2 ani de experienta in vanzari/marketing in IT&C;
- Studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
- Cunostinte specifice produselor IT&C;
- Abilitati de comunicare, negociere si prezentare;
- Atitudine pro-activa, orientata catre client;
- Capacitate de a rezolva probleme si de a lucra cu supervizare minima;
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC si aplicatii software;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei;
- Telefon mobil;
- Masina de serviciu

Barnett McCall Tech is part of the Barnett McCall family. BM TECH is the established division of Barnett McCall specialized in the recruitment of key positions within IT&C and E&C (engineering & construction) sector. We are Technology Driven Specialists!