Agent Comercial

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie furnizoare de echipamente Protectia Muncii, un Agent Comercial.

Profilul job-ului :

• Identifica noi clienti si mentine legatura cu clientii in zona arondata ;
• Prezinta, promoveaza si vinde produsele in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale firmei ;
• Intocmeste oferte si contacteaza potentialii clienti (telefonic sau personal) pentru cresterea numarului acestora ;
• Primeste comenzile de la clienti, le transmite departamentului facturare si urmareste onorarea acestora ;
• Urmareste realizarea planului de vanzari lunar ;
• Cunoaste in detaliu caracteristicele tehnice ale produselor si modalitatea de folosire ale acestora, precum si ofertele curente ;
• Pregateste rapoarte zilnice referitoare la vanzarile si activitatile de vanzare ;
• Urmareste ofertele concurentei si strange informatii de pe piata ;
• Raspunde pentru incasarea si predarea banilor (in cazul facturilor insotite de chitante), sau de colectarea instrumentelor de plata (file de cec, bilete la ordin) de la clienti, in momentul livrarii produselor ;
• Raspunde de depunerea sumelor incasate in contul firmei in ziua in care a livrat marfa si a incasat contravaloarea produselor ;
• Raspunde entru facturile neachitate de la clienti si al caror termen de plata a fost depasit, in cazul in care a livrat marfa fara a primi in schimb un instrument de plata.
• Cunoaste si respecta procedurile firmei.

CERINTE

• Experienta de minim 2 ani in domeniul vanzarilor B2B ;
• Bun cunoscator al industriei zonei ;
• Persoana dinamica, orientata catre client ;
• Excelente abilitati de negociere zi vanzare

Toti candidatii care corespund cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului in maxim 3 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro