Specialist in domeniul securitatii si sanatatii in munca

IMSAT SA - Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este vacant in cadrul Punctului de Lucru Giurgiu.

Raspunde de intocmirea documentelor, aplicarea si verificarea respectarii prevederilor legale rezultate din legislatia de sanatate si securitate in munca.
Intocmeste proceduri si instructiuni specifice cu privire la activitatea de sanatate si securitate in munca.
Asigura evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnavire la locul de munca si propune masuri de prevenire corespunzatoare, ce vor alcatui programul anual de sanatate si securitate in munca.
Asigura instruirea si informarea personalului in probleme de sanatate si securitate in munca.
Controleaza, pe baza programului de activitate, toate locurile de munca, in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale.
Respecta legea si instructiunile de protectie a mediului, de securitate si sanatate in munca si legea si instructiunile privind apararea impotriva incendiilor.
Instruieste angajatii cu privire la prevederile legale ale prevenirii si stingerii incendiilor.
Asigura interfata cu organele de control si autoritatile locale si nationale in domeniu.
Elaboreaza evidente si raportari in domeniul sanatatii si securitatii in munca.
Supravegheaza activitatea paznicilor.
Supravegheaza prin sistemul de camere video caile de acces ale punctului de lucru.
Informeaza managementul companiei pentru investitiile noi referitoare la cerintele legale privind sanatatea si securitatea in munca.

CERINTE

Studii superioare.
Cursuri de specialitate in domeniul securitatii si sanatatii in munca, situatii de urgenta, protectia mediului.
Minim 2 ani experienta in domeniu.
Cunostinte foarte bune de operare PC.
Limba engleza reprezinta un avantaj.
Persoana atenta la detalii, orientata spre rezultat, responsabila.

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
IMSAT SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- grupuri containerizate motor/generator cu puteri pana la 3.7MW;
- cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.

IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone