Sef Serviciu Pregatirea Fabricatiei

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma italiana cu activitate in domeniul confectiei structurii metalice.

Locatie: Giurgiu, Romania

Responsabilitati:

• Coordonarea tuturor activităţilor din cadrul biroului – pregatirea fabricatiei
• Se asigura ca practicile de lucru sunt in conformitate cu specificaţiile contractuale şi cu procedurile primite de la client.
• Emite desenele tehnice de construcţie si de fabricatie.
• Emite listele de ambalare (packing list).
• Emite cererile de material pentru intocmirea comenzilor de achizitie.
• Verifica partea tehnica a subcontractorilor pentru a se asigura ca lucrarile sunt complete si conforme cu specificatiile tehnice si sunt executate in mod eficient.
• Verifica documentaţia (înregistrare, a documentelor tehnice primite)
• Coopereaza cu Managerul de Calitate, pentru a discuta probleme de calitate şi pentru a găsi cele mai bune soluţii.
• Gestioneaza specificaţiile tehnice.
• Administreaza toate documentele primite (primire, şi lista de distribuire).
• Ofere asistenţă tehnică în timpul pregătirii ofertelor şi a contractelor.
• Coopereaza cu Departamentul QA / QC pentru toate aspectele referitoare la calitate, inclusiv design.
• Asigura asistenţă tehnică angajaţilor săi, dacă este necesar.
• Verifica toate planurile detaliate şi specificaţii pentru a se conforma atât proiectului cat si cerintelor contractului.
• Supravegheaza activitatea inginerilor, si a altor angajati tehnici.
• Coordoneaza şi participa la toate reuniunile tehnice, solicitate de client.
• Ia nota de toate informatiile tehnice primite si raspunde de distribuirea lor catre executantii din subirdine.

CERINTE

Cunoasterea limbii engleze. Cunosterea limbii italiene este un plus.
Experienta de lucru in domeniu de cel putin 5 ani.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial:
• Salariul este oferit in conformitate cu pregatirea profesionala; se va negocia cu firma angajatoare.
• Se asigura cazarea individual in apartament pentru angajatii din afara localitatii Giurgiu

Mobilizare: ASAP

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.

www.petrolvalves.ro