Partener Account Manager - Giurgiu

One Telecom Sales

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza relatii tip win/win cu clientii companii Medii si IMM din regiunea desemnata cu scopul de a creste vanzarile Vodafone si profitabilitatea clientilor.
Dobandeste cota de piata si aduce valoare prin depasirea targeturilor, sustinuta de asigurarera unei experiente bazata pe incredere si parteneriat.
Dezvolta relatii castig/castig cu clientii noi Medii si IMM in vederea mariri bazei de clienti a Vodafone si a cresterii volumelor de vanzari

CERINTE

1. Retinerea clientilor
- Dezvolta si mentine relatii win/win cu clientii existenti cu scopul de a creste valoarea portofoliului
- Atinge targeturile individuale comunicate, adresand intreaga gama de produse/servicii in cadrul conturilor alocate

2. Dezvoltarea clientilor
- Vinde solutii de afaceri potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa
- Protejeaza/creste profitabilitatea clientilor prin angajamente pe termen lung in cadrul segmentului deservit
- Identifica oportunitati de business prin invatarea si intelegerea nevoilor de comunicatii si de afaceri ale clientilor

3. Sustinerea Vodafone
- Genereaza lead-uri de vanzari altor segmente/arii/canale de vanzare din companie
- Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei, business management, propunerilor financiare, produselor , serviciilor si portifoliilor competitorilor directi.
Abilitatea de a dezvolta un caz solid contra competitorilor bazat pe produsele si serviciile, pe valoarea serviciilor, politica de pret si diferentiatorii Vodafone

4. Raportare
- Actualizarea permanenta si respectand standardele de calitate a informatiilor din Sales Force Automation/Wallet Sizing/Forecast
- Crearea unui plan de business pentru fiecare cont/client
- Printr-o raportare acurata si continua ajuta in planificarea strategiei de produse, preturi si servicii

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist
Training permanent de specialitate/acreditare Vodafone
Telefon, masina, laptop de serviciu pentru prezentari la clienti, conexiune securizata la sistemele informatice proprii
Structura de comisionare flexibila, in functie de performanta

Partener Vodafone, activam in Bucuresti si judetele adiacente.

Recrutam vanzatori talentati, care isi doresc succesul si realizarea materiala si profesionala.