Inginer electrotehnist

SC UCO TESATURA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea controalelor periodice panourilor electrice / motoare / unitati / PLC / si toate partile electronice

- comanda piese de schimb si urmareste comanda

- efectuarea intretinerii masinilor de lucru

- intretinerea electrica de carucioare, macarale, stivuitoare, etc (atat de prevenire si defalcare)

- comunicarea cu producatorul de masini si inginerii lor de servicii de suport tehnic atunci cand este necesar.

- testarea unitatii electronice, folosind echipament standard, si analizarea rezultatelor

- gestionarea magaziei / depozitului de piese de electrice / electronice intr-un mod sistematic. Disponibilitate lucru in schimburi

CERINTE

- Candidatul trebuie sa stie sasa comunice
- Experienta de lucru in instalatii de proces continuu de cel putin 3-5 ani
- Bune abilitati de comunicare si a competentelor lingvistice (engleza, romana)
- Cunostinte aprofundate de unitati, PLC, de alimentare, module de comunicare, invertoare, microprocesoare, motoare si alte parti electrice / electronice.
- dornici sa cunoasca lucruri noi

BENEFICII OFERITE

-salariu negociabil care in timp va fi corelat cu performanta;
-bonuri de masa;
-beneficiaza de pregatire o perioada de 3 luni;
-cazare si toate cheltuielile aferente (intretinere si utilitati) sunt suportate in totalitate de companie

UCO TESATURA are ca obiect de activitate productia de tesaturi din bumbac si tip bumbac(Denim).Societatea are urmatoarele departamente: preparatie-urzit, vopsitorie-incleiere (in fir), tesatorie, finisare si controlul calitatii.