ECONOMIST

SC UCO TESATURA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmeste,contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise si primite;
- intocmeste si completeaza registrele contabile;
- efectueaza operatiuni bancare si de casa;
- inctomeste, contabilizeaza si verifica productia,stocurile si consumurile;
- intocmeste lunar declaratiile contabile;
- Intocmeste balanta de verificare si verifica soldurile finale;
- intocmeste bilantul si anexele acestuia;
- Asigurarea tuturor activitatilor legate de evidenta personalului si de salarizare din cadrul firmei in conformitate cu politicile firmei si cu legislatia in vigoare
- Asigurarea unei bune evidente a contractelor individuale de munca
- Gestionarea dosarelor personale ale angajatilor
- Organizarea si derularea operatiunilor de evidenta a personalului si de salarizare in cadrul firmei
- Intocmirea dosarelor de pensionare
- Primirea, verificarea certificatelor medicale
- Verificarea condicilor de prezenta cu pontajele si efectuarea lor
- Primirea si analizarea diferitelor cereri / reclamatii ale salariatilor in domeniul resurselor umane propunand solutii pentru rezolvarea acestora
- Mentine relatii profesionale cu toti colegii si cu persoanele din exterior
- Raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate catre toate departamentele din firma
- La cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale elibereaza adeverinte
- Intocmeste situatia tichetelor de masa si le distribuie
- Cunoasterea ERP-ului a WinMentor-ului precum si cunostite solide de Excel reprezinta un plus

CERINTE

studii superioare;
- cunoastere limba engleza la un nivel conversational;
- utilizare calculator (office, excel si word);
- capacitate si dorinta de invatare permanenta;

BENEFICII OFERITE

salariu negociabil care in timp va fi corelat cu performanta;
-bonuri de masa;
-beneficiaza de pregatire la locul de munca o perioada de 3 luni;

UCO TESATURA are ca obiect de activitate productia de tesaturi din bumbac si tip bumbac(Denim).Societatea are urmatoarele departamente: preparatie-urzit, vopsitorie-incleiere (in fir), tesatorie, finisare si controlul calitatii.