Arhitect peisagist cu experienta

SC PEPINIERA DE VAL D'YERRES DEUX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:
Societate specializata in cresterea si vanzarea plantelor, angajeaza arhitect peisagist cu experienta

CERINTE

atitudine creatoare,
simt estetic
spirit comercial
cunoscator plante

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- sa proiecteze diferite structuri de gradini, de obiecte decorative si utilitare,
- sa stabileasca locul de plantare al arbustilor decorativi si al florilor, conceptul general al unei gradini sau parc.
- sa cunoasca si sa utilizeze urmatoarele programe pentru realizarea proiectelor: AUTOCAD, COREL, DRAWPHOTOSHOP3D, STUDIO MAX;
Arhitectul peisagist selecteaza, de asemenea, materialele si plantele adecvate si face cerere pentru achizitionarea acestora.
Calculeaza costurile proiectului si propunerilor si uneori supervizeaza aplicarea.
Pe lânga elaborarea proiectelor complete, ofera servicii de consultanta pentru cei care renoveaza singuri gradini, parcuri si livezi.
Program de lucru: full time

DESFASURAREA ACTIVITATII
în atelier
în gradini
parcuri si în alte locuri unde este nevoie de amenajarea peisajului.