Tehnician service freze cnc_GERMANIA

ALFA-HORIZONT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm pentru un producător de mașini de frezat Tehnician Service

în România, cu angajare în Germania.

Descrierea job-ului:
– Munca constă în: service, întreținere, reparații, intervenții în fabricile clienților
– Baza este în România cu deplasare la clienți în România și Ungaria
– Contact prin e-mail cu firma mamă din Germania pentru detalii despre deplasări și comenzi

CERINTE

Cerințe:
– Muncitori calificați sau ingineri cu experiență relevantă în domeniul întreținerii de mașini unelte
– Punctul forte al specialității: mecanica și electricitatea
– Cunoștințele de software nu sunt neapărat necesare
– Avantaj: experiența în domeniul întreținerii și al depanării de mașini unelte
– Cunoștințe de limbă engleză, germana reprezintă un avantaj
– Flexibilitate, disponibilitate la deplasări, seriozitate
– Permis auto categoria B- obligatoriu

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru oferă:
– Un angajament de lungă durată, cu contract neliminat
– Retributie bună la nivel german, chiar dacă baza și munca sunt în România
– Posibilități de specializare și perfecționare în domeniul CNC: pentru start se acordă specializare 6 luni în Germania
– Se pun la dispoziție mașină de serviciu, telefon mobil, laptop

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.

alfa - Horizont, specializată in resurse umane, recrutează personal calificat în România, în special pentru industria constructoare de maşini din Germania.

alfa- Horizont România,înregistrată la Oficiul Național al Registrului Comerțului, având cod unic de înregistrare 33382845, este parte a companiei alfa-Horizont GmbH & Co. KG din Germania,iar aceasta are ca scop realizarea unei legături profesionale între România și Germania, asigurând un proces de recrutare bazat pe respectarea intereselor atât ale clienților cât și ale candidaților.

Datorită legăturilor create cu reprezentanții companiilor angajatoare, vă garantăm accesul într-o firmă de succes, cu deschidere către noi colaborări cu specialiști din afara teritoriului german.

Oferim candidaților tot suportul pentru integrarea în sistemul social german, sprijinim și luăm parte la toate demersurile necesare unei temeinice activități și colaborări în Germania, și de asemenea oferim consultanță pe parcursul întregului proces de recrutare.