Senior Java Developer in Munchen

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitie : Senior Java Developer
Tara : Germania

Locatie : Munchen
Pozitii disponibile: 3
Locul de munca: Companie Privata
Salariu : Salariul de baza plus bonus
Bonusul poate creste de la 15% la 19.5% pe an
Ce ofera Angajatorul :
• Perioada contractului: 12 luni cu posibilitate de prelungire,
• Se lucreaza in medie 40 de ore pe saptamana,
• Flexibilitate in programul de munca,
• Asigurari sociale,
• Asigurari medicale,
• Cazare : sprijin in gasirea unei cazari,
• Costul transportului este suportat de candidat,
• Ore suplimentare ,
• Concediu platit( 28 de zile plus din 24.12 pana in 31.12 a fiecarui an, biroul este inchis)
• Bonus de 80 Euro din bugetul companiei dupa perioada de proba de 3 luni,
• Discount la sala de gimnastica,
• Gratuit cafea/ceai/fructe/sucuri/apa,

CERINTE

Conditii de recrutare:
• Cunostinte de operare cu programele Java8, Spring, Hibernate, Clean code, Junit, SVN, git, maven, Oracle SQL, Soft skills: Autonomous working in agile teams, Agile mindset SCRUM or XP, Cucumber, Jenkins Oracle SQL, NoSQL, Dockers, Microservice architecture
• Utilizarea metodei Agile Scrum
• Lucrul in echipa cu personal din Marea Britanie, Ungaria, Italia, Polonia etc
• Dezvoltarea si continuarea dezvoltarii aplicatiilor pentru una dintre cele mai mari platforme de cumparaturi on-line din Europa
• Descoperirea si rezolvarea problemelor de natura digitala
• Cunostinte la nivel avansat de limba engleza scris si vorbit
• Constituie avantaj cunoastearea limbii germane
• Experienta de minimum 7 ani in utilizarea Java, de preferat cu aplicabilitate in platformele on-line
Ce trebuie sa faceti???
Pasul 1: Ne trimiteti cv-ul in limba engleza completat, si o poza cu dvs.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si plasare de personal