Ospatar

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iți dorești un contract de muncă în străinătate pe o perioadă determinată ? Cauți un venit motivant în Germania in industria hoteliera? Pentru un hotel de 3 stele din zona turistica Sauerland cautam ospatari harnici cunoscatori ai limbii germane.

Responsabilitati:
- preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista
- acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor
- cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi
- servirea clientilor
- indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii
- asumarea responsabilitatii pentru corectitudinea intocmirii si incasarii facturilor.

CERINTE

- cunoasterea limbii germane la un nivel comunicativ/mediu
- experienta in domeniu constituie avantaj
- abilitati de organizare si dexteritate
- putere de munca
- abilitati de comunicare
- abilitati de munca atat in echipa cat si individual.

BENEFICII OFERITE

- Angajarea in conditii legale, in conformitate cu legea
- Cazarea este asigurata in hotel contra cost ( aprox 20-30 euro/luna)
- Masa este asigurata
- Transportul Romania-Germania NU este asigurat de catre angajator
- Posibilitatea de a beneficia de bonusari salariale in concordanta cu reglementarile din Germania ( depinde de clasa de taxe din care face parte candidatul )
- NU percepem taxe si comisioane.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.