Îngrijitor persoane vârstnice Germania

von Caprivi GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clienţii noştri renumiţi din sudul Germaniei căutăm cu disponibilitate imediată

Îngrijitor/oare persoane vârstnice cu normă întreagă
Responsabilităţile dvs. includ:
 documentarea modului de îngrijire şi colaborarea cu asistenţii/ele medicali/e
 îngrijirea generală de bază a locatarilor şi pacienţilor
 participarea în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutice
 însoţirea şi îngrijirea locatarilor şi a rudelor acestora

CERINTE

Ne dorim:
 pregătire profesională de 1 an, finalizată, ca îngrijitor persoane varstnice sau mai mulţi ani de experienţă profesională
 cunoştinţe de limbă germană la nivel conversațional (începând cu nivelul A2) absolut necesare
 cunoştinţe de specialitate cuprinzătoare şi de actualitate
 siguranţă şi empatie în comportamentul cu oamenii
 flexibilitate
 disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional

BENEFICII OFERITE

În schimb primiţi de la noi
 un salariu de bază brut între 1972 si 2199 euro
 bonificaţie suplimentară pentru masă pe zi între 8 si 15 euro
 bonus pentru munca în ture, duminica, în zilele de sărbătoare, precum şi în turele de noapte
 slujbe în centrele de îngrijire exclusive ale diferitelor instituţii de finanţare
 organizarea şi preluarea diferitelor cheltuieli de cazare suportate
 organizarea şi plata călătoriilor
 program de lucru flexibil, care să corespundă posibilităţilor dvs. individuale
 O persoană de contact din echipa noastră consacrată de asistenţă medicală, care vă stă la dispoziţie şi în afara programului de lucru.

VON CAPRIVI GmbH reprezinta o firma de traditie, cu peste 9 ani de experienta in intermedierea si plasarea fortei de munca in intreaga Germanie. In tot acest timp am reusit sa ne impunem ca un jucator important in piata intermedierilor de personal, avand in prezent colaborari doar cu firme mari din domeniul constructiilor civile, industriale, amenajarilor interioare si exterioare.
Pe langa indelugata experienta acumulata, la baza seriozitatii noastre se afla sutele de angajati de care dispunem in prezent.