Montator jaluzele exterioare

Heitmeier Sonnenschutztechnik Ltd.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firmă germană angajează personal cu experiență în montaj sisteme de jaluzele exterioare.

CERINTE

- limba germană nivel minim A1, conversațional în mod simplu ;
- permis de conducere, categoria B;
- CV în limba română ;
- experiență în domeniu sau în construcții metalice, montaj tâmplărie PVC/AL, menționată în CV (companie/perioadă);
- seriozitate, punctualitate și spirit de echipă;
- fără rău de înălțime, montaj pe schele exterioare;

BENEFICII OFERITE

- contract de muncă pe perioadă nedetermintă, cu perioadă de probă primele 3 luni ;
- toate asigurările sociale plătite de angajator conform legii muncii din Germania ;
- program de lucru de 8-9 ore zilnic, de luni până vineri de la 7 la 16:30 cu pauză de masă o oră, plata în funcție de orele lucrate ;
- sâmbetele lucrate (în caz de necesitate), plătite cu +25%
- salariu NET minim în perioada de probă aprox. 1.600 EUR în funcție de clasa de impozitare, ( la 180 ore x 12 eur brut/oră) ;
- salariu NET minim după cele trei luni de probă și în funcție de experiența și performanța dovedită în perioada de probă, aprox.1.850 EUR ;
- plata salariului se face lunar în data de 10 a lunii următoare ;
- în prima luna se acorda un avans de 650 EUR după primele două săptămâni ;
- concediu de odihnă 24 zile lucrătoare/an plătit, după 11 luni lucrate.

Firmă cu experiență de 30 de ani în domeniul protecției solare a clădirilor, care asigură servicii complete pentru vânzări, instalare și reparații de sisteme de protecție solară.