Medici rezidenti si specialisti pt Germania!

Native Recruitment GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Native Recruitment GmbH este o agentie de recrutare si consultanta in resurse umane cu sediul in Berlin, Germania. Scopul nostru este de a explora potentialul pentru a ne sustine atat clientii, cat si candidatii in drumul catre succes si performanta.

Printre clientii nostri se afla numeroase centre medicale de prestigiu din Germania. In acest moment, cautam absolventi de medicina sau doctori cu experienta specializati pe urmatoarele domenii:

Psihiatrie si Psihoterapie / Neurologie / Medicina interna/ Medicina interna cu specializare in Cardiologie, Gastroenterologie, Geriatrie, Chirurgie si Ortopedie

CERINTE

Cerintele postului:

* Absolvent al unei facultati de medicina;
* Cunoasterea limbii germane la nivel avansat;
* Interes si dorinta de dezvoltare profesionala in domeniile mentionate mai sus.

BENEFICII OFERITE

Avantaje:

* Posibilitatea de a lucra si locui intr-o zona foarte atractiva a Germaniei, Baden-Württemberg;
* Contract de munca incheiat cu un angajator german;
* Plata salariilor guvernata in temeiul unor contracte tarifare germane;
* Interviuri organizate cu spitale din Germania;
* Asistenta in pregatirea documentelor, obtinerea aprobarilor si orice alte formalitati necesare pentru relocarea in Germania.

Daca sunteti interesati de aceasta oferta, va rog sa trimiteti un CV cu poza, in limba germana, la adresa office@nativerecruitment.de !

Confidentialitatea informatiilor va fi asigurata pentru toti aplicantii ! Numai candidatii selectati vor fi contactati!

Native Recruitment GmbH is a Berlin-based German Recruitment and Consulting Agency. The objective of our work is the creation of value for candidates and clients and in order to do this, we strive to meet the expectations of both of them.