Medic Rezident Medicină Internă (m/f) – Pneumologie - Germania

tw.con.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este clinică specializată în tratarea bolilor de plămâni şi chirurgie toracică, situată în zona Ruhr (Ruhrgebiets), în apropiere de Dortmund, Germania.
Clinica acoperă întregul spectru în Pneumologie, dar are şi departament de chirurgie toracică, precum şi oncologie pulmonară, fiind unul din cele mai mari centre din Germania cu acest specific.
Pentru clientul nostru, căutăm:
Medic Rezident Medicină Internă (m/f) – Pneumologie

CERINTE

Cerinţe:
- Licenţiat al facultăţii de medicină
- Cunoştinţe de limba germană la nivel cel puţin B2
- Experienţa în Pneumologie constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru vă oferă:
• Şansa de a vă pregăti ca rezident într-unul din cele mai mari centre de Pneumologie din Germania
• Condiţii de muncă foarte bune şi dotări moderne, la cele mai înalte standarde
• Posibilitatea de a trăi şi a munci într-o zonă atractivă, având calitate de viaţă înaltă fiind în apropierea oraşelor Dortmund, Essen, Bochum
• Legături de zbor Low-Cost de pe Aeroportul Dortmund spre Europa de Est (România)
• Remuneraţie adecvată şi corespunzătoare nivelului din Germania

Noi vă oferim:
• Serviciile noastre sunt gratuite pentru candidaţi
• Ne ocupăm de toate formalităţile necesare angajării Dvs. (recunoaşterea dreptului de liberă practică, recunoaşterea certificatului de medic specialist, dacă e cazul)
• Vă oferim sprijinul nostru pe parcursul întregului proces de recrutare, dar şi pe perioada ulterioară angajării Dvs.

tw.con. este o societate germano - română specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată, în special medici şi specialişti IT din diferite state EU pentru Germania, având sediul la Frankfurt. Pentru mai multe informaţii, vă rugăm, vizitaţi pagina noastră: www.twcon.ro.

tw.con. este o societate germano - română specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată în Germania.