Medic neurolog specialist, Germania

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un medic neurolog specialist pentru a prelua un post vacant dintr-o clinica Germania.

Aceasta se afla in land-ul Saxonia, in zona estica a Germaniei, la 30 de km de un oras cu peste 500.000 de locuitori, unul din marile si frumoasele orase ale Germaniei.

Clinica trateaza intreaga gama de afectiuni neurologice: atat la pacienti acuti, cat si cronici. Pentru diagnosticarea si tratarea acestor afectiuni, sunt utilizate echipamente si proceduri moderne.

Departamentului de neurologie ii sunt alocate 36 de paturi, dintre care 6 formeaza o unitate pentru pacienti aflati in urma accidentelor vasculare.

De asemenea, exista un serviciu de 24 de ore pentru urgente neurochirurgicale.

Sansele pentru dezvoltare profesionala, invatare si practicare a cunostintelor dumneavoastra sunt mari, mai ales pentru ca exista relatii de colaborare intre clinica si doua spitale universitare din marele oras apropiat.

CERINTE

In speranta ca informatiile de mai sus vi se par interesante, ma bucur sa discutam despre aceasta oportunitate, daca:

- vorbiti limba germana sau chiar detineti un certificat lingvistic pentru nivelul B2;
- luati in serios ideea de a profesa in Germania pentru o perioada de cel putin 2 ani;
- aveti disponibilitate pentru interviuri telefonice/ pe Skype/ in Germania in perioada urmatoare;
- aveti certificatele de conformitate eliberate de Ministerul Sanatatii.

BENEFICII OFERITE

Daca dumneavoastra nu luati in considerare sau nu intruniti aceste aspecte necesare, poate cunoasteti un alt medic, vorbitor de limba germana, care cauta cu interes astfel de oportunitati. Va multumesc pentru ca veti transmite aceasta informatie catre colegii si prietenii dumneavoastra medici neurologi.

Va stau la dispozitie la numarul de telefon 0754048248 sau la adresa de e-mail medici@jobconnect.ro.

Sunt Eliza Paun si astept cu interes sa ma contactati.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.