Magazioner/Manipulator cu autorizatie de Motostivuitorist

Persol GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru un client de renume de pe piata din Germania de est, suntem in cautare de persoane calificate si cu experienta de cel putin 2 ani ca si Magazioner/Manipulator cu autorizatie de Motostivuitorist. In principiu suntem interesati de persoane care deja vorbesc bine limba germana, dar suntem dispusi si sa acordam o sansa persoanelor cu o experienta bogata in acest domeniu, dornice sa invete lucruri noi si disponibile sa perfectioneze in limba germana.

Sarcini:
-primirea, descarcarea si distribuirea produselor
-controlul produselor
-depozitarea produselor
-marcajul produselor
-efectuarea de inventare
-inregistrarea miscarilor de pe magazie intr-un program de specialitate
-efectuarea de transporturi in interiorul firmei
etc..

In cazul in care sunteti interesati de oferta noastra, va rugam sa ne trimiteti urmatoarele acte/informatii:
- CV actualizat si complet, cu un numar de telefon si o adresa de email valida la care va putem contacta
- copie de pe diploma liceu/scoala profesionala
-copie de pe autorizatia de motostivuitorist
- copii ale altor diplome si certificate obtinute pe parcursul timpului
- copie de pe permisul de conducere

Pentru informatii suplimentare va rugam nu ezitati sa ne contactati.

FOARTE IMPORTANT!!!
NU SE PERCEP NICI UN FEL DE COMISIOANE!!

CERINTE

CERINTE:
-experienta de cel putin 2 ani in domeniu
-permis de conducere categoria: B, BE
-limba germana: cel putin nivel de conversatie
-autorizatie de motostivuitorist
-certificat de automacaragiu
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariul brut: 8,5-9,5 Euro /ora
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Firma Persol GmbH este o firma noua de leasing/intermediere de personal, cu sediul in Germania, Merseburg. Data infiintarii firmei noastre este 30.07.2013.
Scopul infiintarii aceste firme este oferirea posibilitatii cetatenilor tarilor Europei de Est, in special din Romania, de a se dezvolta atat profesional, cat si financiar.
Ne dorim ca relatiile de colaborare sa fie unele fructuoase de ambele parti.