Java Developer in Germania

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Programatori Java pentru o companie Germana locata in Düsseldorf. Daca sunteti interesat de un loc de munca in Germania si indepliniti conditiile de mai jos, s-ar putea sa avem postul potrivit pentru dumneavoastra!

CERINTE

– Cunosterea limbilor engleza si germana la nivel bun, atat scris cat si citit;
– Cunostinte despre arhitecturile software si metodele de dezvoltare (SOA, MVC, MDD, Design Pattern);
– Cunostinte in modelarea cu UML si in analiza orientata pe obiect, respectiv Design (OOA / OOD);
– Experienta ca programator JAVA si in dezvoltarea aplicatiilor web cu tehnologii, respectiv platforme HTML, XML, JavaScript, Web-Services, Tomcat, Apache si alte tehnologii JEE;
– Cunostinte temeince in domeniul bazelor de date realtionale cu experienta practica in cel putin una din urmatoarele trei: Oracle, Microsoft SQL-Server sau IBM DB/2;
– Capacitati foarte bune de analiza si de conceptie;
– Angajament si responsabilitate;
– Munca in echipa si abilitati de cooperare;
– Disponibilitate de a lucra cu clienti si a le rezolva cererile;
– Constituie avantaj experienta in dezvoltarea de soft bancar.

BENEFICII OFERITE

– Salariu foarte atractiv;
– Proiecte in domeniul bancar;
– Training continuu si suport in cariera;
– Contract de munca german.

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.