JAVA DEVELOPER

Information Factory

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITĂŢILE TALE
▶ Munca in echipa alaturi de juniori și seniori in software development
▶ Dezvoltarea de aplicatii in limbajul Java pentru clienții nostri de renume mondial
▶ Elaborarea de soluții, in mare parte, pentru acordarea de credite în sectorul bancar, declarații fiscale sau soluții pentru sisteme de feedback online

CV-UL TAU:
Limbile noastre de afaceri sunt germana si engleza.
Asteptam CV-ul tau complet impreuna cu data posibila de începere si asteptarile de salarizare la urmatoarea adresa de E-Mail:
jobs@information-factory.com
Referință: 0715 JE_RU01

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoastem!
Pentru informatii suplimentare vă sta la dispozitie Jens Klöcker

CERINTE

▶ Studii superioare in informatica sau discipline similare
▶ Experiență de proiect în programare Java (1.5+) și Eclipse
▶ Experienta în intrebuintarea unui sau mai multor domenii: SQL, XML / XSD, XSL / FO, XSLT, JavaScript, JPA, JAX-WS, JUnit / TestNG, HTML5, jQuery sau angularjs
▶ Experienta cu Tomcat / JBoss / Websphere este un avantaj
▶ Bune abilitati de limba engleza sau germana, vorbit si scris

BENEFICII OFERITE

▶ Loc de muncă modern în Nuremberg district tehnologie Nordostpark
▶ Mentor personal alaturi de tine pe toata perioada de formare
▶ Mediu de lucru deschis și inovator cu structuri flexibile
▶ Plata în funcție de performanță
▶ Evenimente si petreceri in echipă

In filialele noastre din Nuremberg si Zurich, suntem o echipa de 50 de angajați, care lucrează impreuna ca manageri de proiect, administratori de sistem, programatori de software. Pe know-how -ul și experiență noastra se bazează companii de succes din intreaga lume.