Ingrijitor persoane varstnice

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigurarea starii de bine a rezidentilor
- igiena
- ajuta rezidentii sa se hraneasca
- supravegherea rezidentilor
- informarea cadrelor medicale in caz de urgenta
- raportare in sistemul propriu, computerizat

CERINTE

-empatie și răbdare față de vârstnici
-experiență în domeniu nu este obligatorie dar constituie un avantaj
-flexibilitate
-capacitatea de a lucra independent, dar cu spirit de echipă
-cunoștințe informatice de bază
-capacitatea de a lucra în schimburi
-permis auto și mașină personală – constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

-colectiv prietenos
-contract pe o perioadă de 1 an, cu posibilitate de prelungire
-salariu atractiv
-sporuri pentru zilele de duminică și pentru sărbătorile legale
-echipament de lucru gratuit
-primă pentru lunile in care nu s-a cerut concediu medical
-asigurare medicală și contribuție la sistemul german de pensii
-cazare (contra cost)
-mentori vorbitori de limba romana, pregatiti sa te ajute
-curs de limbă germană