Infirmier/ă pentru echipa noastră din Germania | primă 7.500 €

von Caprivi GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clienţii noştri renumiţi din sudul Germaniei căutăm cu disponibilitate imediată
Asistent/ă medical/ă cu normă întreagă sau jumătate de normă
Responsabilităţile dvs. includ:
 Îngrijire generală de bază şi tratament al locatarilor şi pacienţilor
 Documentarea modului de îngrijire şi colaborare cu medicii
 Participarea în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutică
 Consilierea persoanelor în vârstă în probleme personale şi sociale
 Însoţirea şi îngrijirea locatarilor şi a rudelor acestora

CERINTE

 Aveţi o pregătire profesională finalizată ca asistent/ă medical/ă, recunoscută legal în Germania.
Sunt absolut necesare cunoştinţe de limbă germană la nivel conversaţional (începând de la nivelul A2)
 Disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional
 Vă remarcaţi printr-un mod de lucru independent şi responsabil
 Aduceţi cunoştinţe generale de specialitate în îngrijire
 Convingeţi în situaţii de stres prin empatie, competenţă socială şi capacitatea de a vă transpune în situaţia altcuiva

BENEFICII OFERITE

 Salariu de bază începând de la 3.000,00 euro brut
 Plus o primă de loialitate de 7.500 € brut
 Bonus pentru munca în ture, duminica, în zilele de sărbătoare, precum şi în turele de noapte
 Bonificaţie suplimentară pentru masă pe zi
 Cazare organizată şi plătită de angajator
 Deplasare organizată şi costuri plătite de angajator

VON CAPRIVI GmbH reprezinta o firma de traditie, cu peste 9 ani de experienta in intermedierea si plasarea fortei de munca in intreaga Germanie. In tot acest timp am reusit sa ne impunem ca un jucator important in piata intermedierilor de personal, avand in prezent colaborari doar cu firme mari din domeniul constructiilor civile, industriale, amenajarilor interioare si exterioare.
Pe langa indelugata experienta acumulata, la baza seriozitatii noastre se afla sutele de angajati de care dispunem in prezent.