INCARCATOR/ DESCARCATOR BAGAJE AERONAVE FRANKFURT AM MAIN/ DÜSSELDORF/ KÖLN-BONN

workineuropa recruiting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manipulator de bagaje

- Scoaterea bagajelor din sistemul de transport de bagaje

- Încărcarea și descărcarea cărucioarelor și containerelor pentru bagaje

- Codificarea și predarea bagajelor

- Sortarea bagajelor

Esti interesat de o cariera internationala? Nu ezita sa ne trimiti Cv-ul tau!

Contactează-ne acum la :
Telefon :+40746740421
sau trimite CV-ul tău la adresa noastră de e-mail : amalia@workineuropa.eu

Te asigurăm ca serviciile noastre in ceea ce tine de găsirea unui loc de munca potrivit sunt și vor rămâne mereu gratuite!

Confidențialitatea pe parcursul întregului proces de recrutare, în conformitate cu Regulamentul general privind protecția datelor RGPD și DSGVO - (UE) 2016/679 - este absolut garantată.

CERINTE

Cerințe obligatorii:

- Toate locurile de munca pe ultimii 5 ani

- Cazier judiciar actual

- Adeverința medicala de la dr. de familie

- Dovezi sau diplome de cunoștințe limba germana sau engleza la nivelul A2

- Permis de conducere cat. B in funcție de nevoi.

BENEFICII OFERITE

Pentru relocare la Frankfurt, Düsseldorf sau Köln compania oferă următorul pachet de beneficii:

- Cazare gratuita pentru primule 6 luni

- Costuri de relocare in Germania de pana la 1.000 EUR care se plătesc in 4-5 transe după angajare

- Preluare costuri de transport care se plătesc la fel eșalonat in primele 2 luni

- Preluare costuri de traducere in funcție de nevoi

- Training de pana la 14 zile.

Oferta Salarială:

Pentru început se oferă un salar de aprox. 12,50 EUR but pe ora care creste anual. Pe lângă salariu se plătesc și sporuri: Duminica +50%, Sărbători legale in Germania +125%, spor de noapte +25% si pentru orele suplimentare +25%.

Se oferă angajaților următoarele facilitați:

contract pe perioada nedeterminata,
pe lângă pachetul salarial se mai oferă, abonament la mijloacele de transport in comun gratuit „Jobticket”,
parcare gratuita la aeroport,
alimentare carburant la preturi mici,
mese in cantina la un preț favorabil.

Extra Beneficii:

In timpul programului de lucru se oferă cursuri gratuite de limba germana si se poate face si scoală de șoferi la scoală proprie a angajatorului la preturi favorabile daca sunt interesați.

Oferim cursuri pentru a avansa in carierea deja din primul an de la Încărcător pana la agent de Încărcat/ Descărcat ceea ce înseamnă mai mult responsabilitate si un salar mai mare.

Recrutrutăm ingineri (mecatronic, automatizare, electrotehnică, electronică, construcții mașini, etc.), specialiști în domeniul construcțiilor (ingineri, zidari, dulgheri, instalatori, tâmplari, electricieni, zugravi) precum si personal necalificat in toate domeniile, logistica, depozite, producție, șamd.

Avantajele dumneavoastră
Profitați de know-how-ul și banca noastră de date cu poziții libere, permanent adusă la zi prin contactul online cu marile companii și firme, pt găsirea unui loc de muncă în Germania și Olanda.