Electrician intretinere/reparatii in constructii metalice (fatade, usi, ferestre etc.)

Klotz Metallbau GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de persoane pentru angajare in Germania, cu experienta de cel putin 5 ani indomeniul electric. Vorbirea/intelegerea limbii germane este o cerinta importanta pentru acest loc de munca, dar nu obligatorie (dorinta invatarii limbii este foarte importanta).

In cazul in care sunteti interesati, nu ezitati sa ne contactati: Telefon: 0049 3461 55 05 35 sau mail: koehler@metallbau-klotz.de

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane, iar angajarile se vor face direct in Germania!!

CERINTE

CERINTE:
-experienta de cel putin 5 ani in domeniu
-diploma de absolvire a unei unitati de invatamant in domeniul electric
-limba germana: este un avantaj
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
-cunostinte in citirea de planuri/schite/desene tehnice in domeniul constructiilor metalice (pereti cortina, fatade, ferestre, usi etc)
-cunostinte a sistemelor de profile: Schüco, Wicona si a sistemelor de inchidere si miscare: Dorma, Geze, G-U etc., precum si a sistemelor de aspirare a fumului (de exemplu: Hekatron) sunt un anvantaj
-nici o problema cu lucrul la inaltime/pe schela
-permis de conducere cat. B

RESPONSABILITATI:
-instalatii electrice/reparatii/intretinere de toate felurile (la ferestre, usi, sisteme de protectie solara, fatade etc.)
-activitati de intretinere si control a diferite instalatii electrice

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariul brut: 9 Euro /ora
-diurna: 16 Euro/ 24 ore petrecute pe santier
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Suntem o firma cu o vechime de ca. 25 de ani pe piata germana si ne desfasuram activitatea in domeniul constructiilor metalice (ferestre, usi, instalatii de protectie solara, fatade,pereti etc.). Firma noastra se numeste Klotz Metallbau GmbH (pentru mai multe informatii va rugam sa accesati pagina noastra de internet: www.metallbau-klotz.de )