Desenator tehnic CAD/Ajutor sef de proiect

Klotz Metallbau GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de persoane pentru angajare in Germania, cu experienta de cel putin 5 ani indomeniul desenului tehnic/managementul proiectului in domeniul constructiilor metalice (diferite tipuri de fatade/ferestre/usi). In principiu suntem interesati de persoane care deja vorbesc limba germana, dar suntem dispusi si sa acordam o sansa persoanelor cu o experienta bogata in acest domeniu, dornice sa invete lucruri noi si disponibile sa invete limba germana.

Interviurile se vor tine undeva in luna August 2013, iar angajarile se vor face undeva la sfarsitul anului 2013.

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!

CERINTE

CERINTE:
-experienta de cel putin 5 ani in domeniu
-diploma de absolvire a unei unitati de invatamant in domeniul desenului tehnic/ managementul proiectului in domeniul constructiilor metalice
-cunostinte si experienta foarte bune a programului AutoCAD 2010, desen tehnic computerizat in 3D, Schücal, Logikal, Wicstyle, modulului Add-on Athena
-foarte bune cunostinte de operare pe calculator: Excel, PowerPoint, Word, Outlook etc.
-experienta in domeniul constructiilor si/sau arhitectural
-foarte bune cunostinte/capacitati in : planificare, statica si constructii
-limba germana: nivel mediu-avansat /(vedeti explicatii de mai sus)
-cunostinte a sistemelor de profile: Schüco, Wicona si a sistemelor de inchidere si miscare: Dorma, Esco, Geze, G-U etc., precum si a sistemelor de aspirare a fumului (de exemplu: Hekatron) sunt un anvantaj
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
motivatie, disponibilitatea de a invata lucruri noi, creativitate, siguranta, fiabilitate

RESPONSABILITATI:
-efectuarea de desene computerizate: detalii, planuri de ansamblu, planuri pe etaje
-efectuarea/ conceperea actelor pentru productie si montaj

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariul brut: 9-10 Euro /ora
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Suntem o firma cu o vechime de ca. 25 de ani pe piata germana si ne desfasuram activitatea in domeniul constructiilor metalice (ferestre, usi, instalatii de protectie solara, fatade,pereti etc.). Firma noastra se numeste Klotz Metallbau GmbH (pentru mai multe informatii va rugam sa accesati pagina noastra de internet: www.metallbau-klotz.de )