Cautam Educatoare vorbitoare de limba germana pentru Germania

Verein für Internationale Jugendarbeit, Stuttgart

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jugendamt Stuttgart a delegat Asociatia Internationala pentru tineret (Verein für Internationalae Jugendarbeit vij) Stuttgart sa gaseasca in Romania Educatoare vorbitoare de limba germana la nivelul C1 pentru angajare in orasul Stuttgart.

CERINTE

-studii de specializare ca invatator educator
-cunostinte de Limba germana la nivelul C1

BENEFICII OFERITE

• Statutul de educator si un contract de munca nelimitat
• Un loc de munca variat, creativ si cu sansa unei ambitionari profesionale
• Consiliere practica , posibilitatea unei supervision cat si posibilitatea unei consilieri colegiale
•Consiliere de integrare in primul an, consiliere in limba romana pentru problemele aparente, conflicte ,…etc.
In primul an o sa locuiti in locuintele pentru personal cu o chirie sub 200€/luna

VIJ Stuttgart promoveaza de 130 de ani interesele migrantilor. In acest sens se angajeaza si in protectia migrantilor romani aflati pe teritoriul Germaniei la munca.