Asistenti Medicali - Laufen / GERMANIA

ABTSEEHAUS - Laufen / GERMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam Asistenti Medicali Generalisti (barbati si/sau femei) "full-time" la clinica noastra din Laufen/GERMANIA, situata intr-o zona pitoreasca, chiar langa orasul austriac Salzburg.
Clinica noastra este specializata in ingrijirea cetatenilor seniori, capacitatea maxima de 34 persoane.

CERINTE

- Calificare scoala postliceala 3 ani. Diplomele, vor trebui certificate pt. CE de catre Ministerul Sanatatii, in functie de anul absolvirii, conform Directiva Comunitara CD 2006/100 CEE.
- Cunoasterea limbii germane la un nivel rezonabil ESTE INDISPENSABILA.
- Experienta in lucrul cu cetatenii seniori este apreciata, dar nu obligatorie - reprezinta un real avantaj in favoarea candidatului.

BENEFICII OFERITE

Salariu oferit este in functie de calificarea si experienta fiecarui candidat.
Institutia noastra achita tuturor angajatilor sai, toate taxele si impozitele datorate statului german. Ca atare, salariatii nostri se bucura de concediu de odihna, concediu medical, sarbatori, somaj, asigurari medicale, pensie, etc., etc.
Angajarea se face in baza unui contract de munca, cu durata anuala, cu reanoire automata.

Cei interesati:
Pentru a raspunde la aceasta oferta de munca, trimitetia aplicatiile insotite de CV (in limba romana) preferabil la:

email: Asistenti.Medicali@Gmail.com sau eventual
Fax: +49-8682-955-522 (Numar de Germania)

Mentionam ca suntem angajatorul direct, rugam firmele de HR sa nu ne contacteze.

Institutie specializata in ingrijirea cetatenilor seniori, cu capacitatea maxima 34 pacienti. Clinica este situata in orasul Laufen - Germania/Landul Bavaria. Pentru ingrijirea pacientilor sai, clinica dispune de propriile asistente medicale, angajate permanent.