Asistenti medicali - Germania

Pegasus Heimbeatmungsdienst GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ingrijirea la domiciliu a adultilor si copiilor.
Program de munca in schimburi.
Contract de munca pe perioada nedeterminata sau, la alegerea dumneavoastra, determinata (sunt binevenite persoanele care vor sa lucreze temporar in Germania).
Toate beneficiile unui salariat din Germania (asigurare medicala, pensie, concediu etc.).

CERINTE

Studii: postliceale, colegiu, facultate.
Limba straina: germana. Indeosebi suntem interesati de persoanele care au deja cel putin cunostiinte medii de germana pentru a putea sa inceapa cat mai repede munca, dar ne bucuram si de candidaturiile celor care inca nu au cunostiinte de limba germana dar sunt interesati sa o invete
Experienta: nu este importanta
Alte cerinte: Diploma de asistent medical generalist sau in curs de a o obtine.
Certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii sau posibilitatea de a-l dobandi.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonusuri.
Ajutor pe intreg procesul de recrutare (obtinerea actelor necesare, curs de limba, relocare etc.)
Loc de munca sigur intr-o companie in expansiune.
Domeniu interesant si variat de activitate.
Posibilitati de formare profesionala continua si de avansare.

Nu suntem firma de intermediere a fortei de munca.
Locurile de munca disponibile sunt pentru nevoile proprii ale firmei.

Firma cu sediul in Wittlich, Rheinland-Pfalz, Germaina are ca obiect principal de activitate asistenta medicala ambulatorie de specialitate pentru pacientii care necesita ingrijire de terapie intensiva si ingrijirea bolnavilor cu probleme respiratorii.
Mai multe puteti afla de pe situl nostru: www.pegasus-pflege.de