Asistenti medicali Azil Batrani (Germania)

Data Traffic Center S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Îngrijirea holistică a clienților, persoane in varsta
- Administrarea medicatiei și îngrijirea rănilor sau alte prescripții medicale
- Contactul dintre clienți, rude și medici
- Participa la verificarea respectării conceptelor, standardelor și metodelor de îngrijire

CERINTE

- Diploma de asistent medical sau o pregătire echivalentă recunoscută și înscrisa în registrul de asistență medicală
- Cunostinte de limba germana prezinta un avantaj
- Să înțeleaga și să aibă abilitatea de a îngriji pacienți în vârstă, dependenți
- Să fie o persoana empatică si comunicativă, care să poată discuta cu rudele pacienților
- Să lucreze independent și responsabil
- Să își dorească un program flexibil
- Să respecte și să aprecieze personalitatea pacienților
- Să fie un bun observator
- Să îi placă să lucreze în echipă și într-o manieră prietenoasă
- Să manifeste dorința unei dezvoltări continue
- Să detină cunoștințe / experiență în planificarea și documentarea electronică

BENEFICII OFERITE

- Contract de muncă semnat direct cu angajatorul din Germania
- O muncă interesantă, solicitantă și responsabilă cu normă întreagă sau cu jumătate de normă pe termen nelimitat
- Remunerarea conform AVR-Bayern Diakonie cu beneficii sociale extinse, de ex. o pensie suplimentară de bătrânețe și supraviețuitor finanțată de angajator
- Ca parte a bugetului familiei preluam costuri precum cele pentru îngrijirea copilului și subvenționam costurile cu școala și instruirea
- Vă sprijinim în ingrijirea membrilor familiei voastre
- Candidații cu handicap sever cu aceeași pregatire profesională vor primi o atentie speciala
- Salariu de bază: 3200 Euro brutto
- Bonus de Crăciun
- Schimburile de noapte și de weekend plătite în conformitate cu tarifele legale
- Cursuri de germană până la B2 platite
- Apartamente sunt disponibile pentru angajati
- Ajutor in acreditarea diplomei in Germania

Descrierea Companiei:
Partenerul nostru este o companie din Germania, care lucrează cu oameni și pentru oameni, care își tratează atât clienții cât și angajații, in egală măsură, cu respect.
LOCATII: Starnberg, Söcking, Garmisch Partenkirchen

Persoanele selectate de clientul nostru vor fi contactate telefonic.

DESCRIEREA FIRMEI

IT Consulting, Recruiting, Health Care