ASISTENTE/ ASISTENTI ingrijire batrani

Artigum gmbh

Job expirat

RESPONSABILITATI

Artigum GmbH a fost fondată în mijlocul anului 2004 în Overath, Bergisch Gladbach, si se ocupa cu distribuţia materiilor prime din cauciuc.
Datorita relatiilor de afaceri cu partenerii nostri, dar si a cererii foarte mari de forta de munca din Germania, am inceput o mare campanie de recrutare, in special in domeniul sanatatii.

Posturi ASISTENTE/ ASISTENTI ingrijire batrani in cadrul spitalelor,clinicilor, azilelor si familiilor din Germania.
- Salarizare : 1100-1700 eur/luna, 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana; ore suplimentare 7eur.
- Durata: contract minim 1 an, cu concediu 22 zile; se pot face si pe termen nedeterminat.
- Cazare si utilitati nu sunt incluse, dar la cerere, va putem oferi consiliere gratuit.
- Masa asigurata in functie de locul de munca.

Responsabilitati:
Continutul si caracteristicile activitatilor de asistent medical generalist sunt:
a) determinarea nevoilor de ingrijiri generale de sanatate si furnizarea ingrijirilor generale de sanatate, de natura preventiva, curativa si de recuperare;
b) administrarea tratamentului, conform prescriptiilor medicului, monitorizarea starii pacientului;
c) asigurarea conditiilor igienico - sanitare generale la locul de munca;
d)asigurarea unei atmosfere placute, linistitoare pentru pacienti.

CERINTE

Conditii de eligibilitate:

Vor fi acceptati si vor primi toate detaliile doar candidatii care indeplinesc conditiile minime de eligibilitate:

- Varsta minima : 22 ani

- Limba germana nivel mediu.

- Experienta minima:

Va stam la dispozitie cu raspunsuri legate de tot ce tine de documentele necesare angajarii dumneavoastra.Respectam cerintele dumneavoastra legate de statutul personal/familial.Va ajutam si in ceea ce priveste indrumarea copiilor catre scoli sau alte nevoi personale legate de familie,astfel incat adaptarea dumneavoastra sa fie cat mai usoara.
Va oferim toate acestea ca facand parte din serviciul nostru.

Artigum GmbH a fost fondată în mijlocul anului 2004 în Overath Bergisch Gladbach si se ocupa cu distribuţia materiilor prime din cauciuc.
Datorita relatiilor de afaceri cu partenerii nostri, dar si a cererii foarte mari de forta de munca din Germania am inceput o mare campanie de recrutare.