Asistente/Asistenți medicali generaliști Germania

Job4Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
Conținutul și caracteristicile activităților de asistent medical generalist sunt:
a) determinarea nevoilor de îngrijiri generale de sănătate și furnizarea îngrijirilor generale de
sănătate, de natură preventivă, curativă și de recuperare;
b) administrarea tratamentului, conform prescriptiilor medicului, monitorizarea starii pacientului;
c) asigurarea condițiilor igienico - sanitare generale la locul de muncă;
d)asigurarea unei atmosfere plăcute, liniștitoare pentru pacienți.

CERINTE

Diploma de Atestare Profesională
Limbă germană nivel B1-B2
Experiență minimă 6-12 luni.

BENEFICII OFERITE

Recrutam Asistente/Asistenți medicali generaliști Germania cu sau fara limba germana
In cazul in care candidatii nu cunosc limba germana se ofera un curs intensiv gratuit de 40 ore/saptamana de limba germana organizat la Brasov. Cursul, cazarea și o masă pe zi sunt oferite gratuit și în plus, se poate oferi și suma de 150 euro bani de cheltuiala. După o lună se va face o scurtă verificare, dacă au acumulat cunoștințe suficiente,se programeaza interviul cu angajatorii, iar dacă au trecut interviul, plecarea va fi imediat după. În caz contrar, vor rămâne acolo și vor continua să învețe.

Oferta :
Salarizare : 1300-1800 euro /lună
Durata: contract minim 1 an
Cazare și utilități nu sunt incluse, dar la cerere, vă putem oferi consiliere gratuit.

DESCRIEREA FIRMEI

Selectie , consultanta si plasare forta de munca.