Asistent medical pentru Germania

SHR International GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunteti asistent medical din Republica Moldova, doriti sa lucrati in Germania?
Angajator: Clinica
Locatie: Berlin/Brandenburg

CERINTE

- Asistent medical licentiat (cu diploma) din Republica Moldova
- Cunoasterea limbii germane la nivel de A2/B1 conform certificatului Goethe
- Experienta profesionala reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Cursuri gratuite de limba germana pana la nivelul de B2;
- Asistenta gratuita pe toata durata demersurilor administrative;
- Obtinerea Deutsche Anerkennung (recunoastere profesionala a diplomei de asistent);
- Transportul si cazarea asigurate pe durata interviului in Germania;
- Cazarea si masa asigurata pe durata recunoasterii profesionale in Germania;
- Contract de munca, conditii de lucru si salarizare similare cu asistentii medicali din Germania, concediu legal de odihna;
- Salariu lunar 1800 euro brut fara recunoastere profesionala si 2800 euro brut cu recunoastere profesionala

NU PERCEPEM TAXE SAU COMISIOANE DE LA CANDIDATI!!!!!

SHR International GmbH este o companie de recrutare personal din Germania cu sediul in Berlin. Are ca obiect de activitate selectia si plasarea fortei de munca in domeniul medical.