technician service IT

Blaster Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este axat in principal pe oferirea de consultanta si servicii complete in domeniul IT companiilor mici si medii. Tehnicianul service asigura suport tehnic hardware si software, gaseste solutii optime pentru a rezolva problemele aparute clientilor din portofoliul firmei. Asigura mentenanta periodica a echipamentelor IT conform contractelor (instalare, configurare, diagnosticare, reparare echipamente de birouri de tipul: PC-uri, laptopuri, imprimante, copiatoare, multifunctionale, fax-uri, reparatie si configurare sisteme PC, configurare echipamente networking-router, switch).
Responsabilitati:
- diagnosticare, instalare, depanare si configurare hardware (calculatoare, periferice, retele)
- instalare si configurare sisteme de operare si aplicatii diverse
- deplasari la sediul clientului
- vanzare produse IT

CERINTE

- cunostinte in domeniu (sisteme de operare, hardware, networking, software)
- abilitati de comunicare,
- persoana responsabila, calitati de lider si organizare, cu initiativa si cu abilitati de analiza, planificare si prioritizare a activitatilor
- permis conducere categorie B
- experienta in vanzari(constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, corelat cu performanta
- oportunitati de instruire, dezvoltare si perfectionare profesionala continua
- oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica si profesionista

Societate comerciala specializata in service IT din anul 2002 .