Social Media/Digital content specialist

Axess Imaging

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba:
- Cunostinte de baza in web design;
- Cunostinte pentru lucru cu programele de grafica si prelucrare de fotografii (editarea de poze în programe de editare pentru a creea bannere pentru articole si newsletter, crearea de poze pentru social media etc);
- Cunostinte de Microssoft Office;
- Capacitatea de analiza de business si marketing si elaborarea de specificatii tehnice si functionale;
- Experienta anterioara in administrarea unei plaftorme IT online constituie avantaj;
- Cunostinte necesare pentru Introducerea pozelor la produsele noi din site precum si pentru efectuarea continua de modificari;
- Persoana orientata catre calitate si rezultate, gandire analitica, atentie la detaliu, initiativa, deschidere catre cercetare si dezvoltare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si organizare, coordonare si indrumare;
- Orientare catre client, sa fii decis sa nu pierzi niciodata un client, sa nu-l superi si sa cauti in permanenta clienti noi;
- Estimeaza corect modul de lucru, implementare si deadline;
- Cunostinte de optimizare on-site, off-site si technical;
- Cunostinte pentru cercetare de piata pentru alegerea de cuvinte cheie;
- Cercetare competitiei pentru a creea informatii mai bune care sa depaseasca concurenta;