Reprezentant comercial

SC BROP INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezentantul comercial va desfasura urmatoarele activitati:
- stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;
- intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
- redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;
- intocmeste documentele comerciale (cerere, oferta, comenzi, etc)

- negociaza si intocmeste oferte de marfuri, participa la incheierea si executarea contractelor comerciale;

- acorda asistenta d.p.d.v. comercial clientilor;
- participa la indeplinirea atributiilor generale privind vanzarea marfurilor

- participă activ la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări;

CERINTE

Candidatul ideal va cunoaste la nivel conversational limba franceza, are studii superioare, este disponibil pentru deplasari , este capabil sa intre in contact direct cu clienţii existenti si potenţiali, sa negocieze în numele companiei condiţiile de vânzare ale produselor sau serviciilor oferite de firmă .
Sa fie disponibil pentru training la sediul din Stefanesti,Arges, sau dupa caz in Germania sau Franta, la sediile grupului din care facem parte!

Experienta in utilizarea calculatorului : programele Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint, Outlook) si a Internetului;
- abilitati de comunicare, negociere;
- flexibilitate, sociabilitate; punstualitate;
- rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa/diurna

SC BROP INTERNATIONAL SRL este specializata in comertul cu piese de schimb pentru industria auto.